Κέρδισαν οι matildas απόψε;

Πίνακας περιεχομένων:

Οι Matildas συνεχίζουν το όνειρό τους για το χρυσό στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο 2020 με έναν κρίσιμο ημιτελικό εναντίον της Σουηδίας στη Γιοκοχάμα το βράδυ της Δευτέρας. Η Αυστραλία εξασφάλισε τη θέση της στο φάιναλ φορ με μια απίστευτη παράταση νίκη εναντίον της Μεγάλης Βρετανίας στους προημιτελικούς.

Τι απέγιναν οι Matildas;

Η προσπάθεια του Matildas για το χρυσό στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο τελειώνει με την ήττα 1-0 στον ημιτελικό από τη Σουηδία. Η Σαμ Κερ έχει τη μπάλα στα δίχτυα και μια διαμαρτυρία στα χείλη της. Το έθαψε πριν προλάβει κάποιος στο γήπεδο να πάρει μια ανάσα, αλλά όχι πριν ο διαιτητής της σφυρίξει.

Κέρδισαν οι Matildas χθες;

Η Matildas νίκησε 4-3 από την USWNT στον αγώνα για το χάλκινο μετάλλιο στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο.

Κέρδισαν οι Matildas το παιχνίδι τους;

Η νίκη 4-3 για τους Matildas μετά την παράταση φαίνεται αρκετά εντυπωσιακή στα χαρτιά, αλλά είναι δύσκολο να περιγράψεις πόσο γενναία απόδοση ήταν, σε ένα παιχνίδι που αναπτύχθηκε από τράβηγμα σε θρίλερ για 120 λεπτά.

Είναι εκτός Ολυμπιακών οι Matildas;

Οι Matildas αιχμαλωτίζουν ένα έθνος παρά το Η Αυστραλία έχασε το Ολυμπιακό μετάλλιο. Κατέληξε, όπως κάνει πάντα το ποδόσφαιρο, σε μερικές στιγμές: η εσωτερική όψη ενός δοκάρι, μια λανθασμένη απομάκρυνση, μια κακή επικοινωνία σε μια πίσω πάσα, η γωνία και το γύρισμα σε ένα κόρνερ.